عنوان: دانلود فایل پاورپوینت در مورد کار و کارگر.

مطالب دیگر:
مبانی نظری و پیشینه تحقیق حمایت اجتماعیمبانی نظری و پیشینه تحقیق خودکارآمدی تحصیلیمبانی نظری وپیشینه تحقیق رسانه(وسیله ی نقل و انتقال اطلاعات)مبانی نظری وپیشینه تحقیق رضایت تحصیلی دانشجویان ویادگیری الکترونیکیرساله بیمارستان فوق تخصصی کودکانرساله کلینیک قلبرساله دهکده ساحلیرساله طراحی فرودگاهپاورپوینت اصول تربیتی فرزندانپاورپوینت انواع شوک و اقدامات پرستاری انپاورپینت مدیریت ارتباط با مشتریرساله مترو قطار درون شهریرساله طراحی باغ کودکرساله طراحی بانکرساله طراحی مهمانسرارساله طراحی موزهرساله طراحی شیرخوارگاه + نقشه ها + پوستر و رندرهاطرح توجیهی کارآفرینی تولید و بافندگی پارچه پنبه ایرساله مرکز علمی اموزشی ناشنوایانرساله و مبانی نظری مجموعه ورزشی
هم اکنون فایل با مشخصه ی دانلود فایل پاورپوینت در مورد کار و کارگر. وارد وب شده اید برای مشاهده جزئیات فایل به ادامه مطلب یا دریافت فایل بروید.
دانلود, پاورپوینت, در, مورد, کار, و, کارگر
برای دانلود فایل بر روی دکمه زیر کلیک کنیدجزییات بیشتر+دانلود

دانلود پاورپوینت در مورد کار و کارگر

فرمت فایل: پاورپوینت

تعداد اسلاید: 27

در اول ماه مه 1886، پلیس شیکاگو با حمله به تظاهرات گسترده کارگران، که برای هشت ساعت کار در روز، و حق تشکیل اتحادیه های کارگری برپا شده بود، آنان را به خاک و خون کشید. چند روز بعد، دادگاه چند تن از رهبران کارگران را محاکمه، و به مرگ محکوم کرد. یکی از رهبران کارگران اعتصابی، پس از اعلام رای ، در برابر دادگاه چنین گفت:

کارگران اینک دریافته اند، که می توانند با اتحاد و همبستگی، و مبارزه جمعی بر مشکلات خود فائق آیند. کارگران دریافته اند که چه قدرت عظیمی در اتحاد آنان نهفته است، و به همین دلیل است که کارفرماها با تمام توان می کوشند تا اتحاد کارگران را بشکنند، و میتینگ کارگران را به خون بکشند. ما کارگران گرد هم آمدیم تا اندکی از حقوق خود را باز پس بگیریم؛ اما اکنون از دادگاه و زندان سر در آورده ایم . آیا این است معنای برابری و عدالت در جامعه ما؟ امروز اگر صدای حق طلبانه ما را با گلوله خفه می کنید، مطمئن باشید که این صداها دیگر خاموش شدنی نیست، و هر روز طنین آن رساتر خواهد شد.

رهبران کارگران شیکاگو به دست مستکبران جان باختند؛ اما حقانیت گفته هایشان به تدریج بر همگان مسلم شد.

در سال 1889، کنگره بین المللی کارگران در پاریس، به پیشنهاد نماینده کارگران آمریکا، روز اول ماه مه را به عنوان روز جهانی کارگر برگزید، و در پی آن در بسیاری از کشورهای دنیا، کارگران با برپایی اعتصاب و تظاهرات گسترده، این روز را گرامی داشتند و یاد و خاطره کارگران به خاک و خون کشیده شده را زنده نگه داشتند.


برای دانلود فایل بر روی دکمه زیر کلیک کنیدجزییات بیشتر+دانلود